·       Domů

 

·       Angličtina pro děti

 

·       Angličtina pro dospělé

 

·       Dětské workshopy

 

·       Individuální hodiny

 

·       Kontakt

 

 

 

 

PLANET ENGLISH

Mgr. Lenka Venterová

Tel: 774 332 711

anglictina@venter.cz

 

Angličtinu pro děti bychom mohli rozdělit do několika skupin:

 

Nejmenší děti k nám přichází v době, kdy ještě ani nenavštěvují mateřskou školu. V doprovodu rodičů a maňáska Johnyho poslouchají písničky, sledují krátká vyúková videa, tvoří a v rámci svých možností i zkouší svá první anglická slovíčka. Domů si kromě nových slovíček nesou i obrázky, které vytvořili. Vzhledem k tomu, že každé dítě je jiné a tudíž i každá skupinka je jiná, tak s některými dětmi více tvoříme, s jinými zase více skáčeme a tancujeme. U všech dětí je důležité, že zjistí, že existuje i jiný jazyk, než kterým mluví rodiče a k angličtině si vytvoří kladný vztah.

 

Děti rostou a okolo třetího roku nastupují do školky. Z dopoledních hodin angličtiny se stanou odpolední hodiny, jejich jazykový vývoj se zrychluje a vše, co do teď "nasály" se začíná projevovat. Děti se velmi rychle rozmluví a angličtina je pro nejen zábava, ale i úplně přirozený jazyk, který slyší od malička a kterým na mluví teta s maňáskem Johny. Nicméně pořád strašně rádi kreslí, tančí a líbí se jim videa, ze kterých na promlouvá Steve nebo Matt. Spolu s nimi se smějí, opakují po nich a předvádí to, co jim zrovna řeknou.

 

Dalším velkým krokem je vstup do žákladní školy. První třída je pro děti velká změna, začínají být samostatní a učí první písmenka. Během první a u druhé třídy začínáme s dětmi číst i my. Děti poprvé dostanou pracovní sešity, se kterými pracují. Děti již nechtějí tancovat, začínají se stydět, ale raději si povídají a plní úkoly podle pracovních listů. Kromě videí hodně často trénujeme i poslechy, aby si děti zvykly i na jinou angličtinu než tu od lektora. Také maňásek Johny ustupuje do pozadí. Postupem času zkoušíme i scrabble, brainmaping, brainstorming, apod.

 

Posledním velkým krokem je věk po desátém roce věku, kdy děti pomalu, ale jistě začínají vstupovat do puberty. V této době je pro vše otrava, žádné učení je nebaví. Proto nastupuje na řadu počítač a on-line výukové programy a hry. Na velké plátno se místo písniček promítají hry a děti pomocí myší doplňují, co je třeba. Ve škole je dle nich angličtina neuvěřitelná nuda, nicméně si neuvědomují, že se tam naučí spoustu gramatiky. My s nimi tedy hlavně mluvíme, hodiny se tak stávají konverzačními a gramatiku suplují on-line hry. Ve velkém využíváe brainstorming, brainmaping a postupně zapojujeme složitější slovní zásobu z úrovně C1. Ve skupince je vždy 3-5 dětí. Tento malý počet dětí je zvolen proto, aby každé dítě v hodině dostalo dostatek prostoru pro sebe.

 

Cena: Začátečníci 2.200 za pololetí